Začátek akce je ve 20.30 hodin, vystoupení potrvá asi dvě hodiny. Vstupné je 100 korun, snížené padesát. Prodej vstupenek probíhá před představením.

Děj příběhu diváky zavádí na hrad Karlštejn v červenci léta Páně 1363. Poklidný život hradní posádky, která zde žije a hospodaří bez žen v souladu s nařízením císaře Karla IV., naruší sled několika událostí. Na hradě se totiž objeví hned dvě ženy – Alena, neteř karlštejnského purkrabího, která tak usiluje o výhru v sázce a svatbu s milovaným Peškem, a královna Alžběta, sužovaná steskem po milovaném muži Karlovi. Jak nenápadně utajit jejich přítomnost, řeší s těžkou hlavou nezávisle na sobě císařův šenk Pešek Hlavně a arcibiskup Arnošt z Pardubic. Času a možností však mnoho nemají – ženám jsou na stopě urození karlštejnští hosté – Petr, král cyperský, a Štěpán, vévoda bavorský. A aby toho nebylo málo, týž den je rovněž očekáván příjezd samotného císaře Karla IV. Karlštejnský purkrabí Ješek z Vartenberka ani netuší, jak prorocká jsou jeho slova: „Tady se jednou něco stane…".

V hlavních rolích hudební komedie se divákům představí Luděk Zabloudil, Lenka Brázdová, Luboš Kodys, Aleš Hink, Zdeněk Havlíček nebo Jitka Havlíčková. Režie se ujala Dana Obrdlíková ve spolupráci s Romanem Mikešem. Autorem hudby nestárnoucí muzikálové komedie, která je známá hlavně díky své filmové podobě s hvězdným hereckým obsazením, je skladatel Karel Svoboda. Autorem textů písní je Jiří Štaidl.

ZUZANA MUSILOVÁ