Firmě se však práce nepodařily udělat dle představ radnice, dostala se s vedením Telče do sporu, který skončil podáním stížnosti na krajský úřad a žalobou. Nejvíce to odnesli studenti gymnázia a střední školy, kteří nyní musí cvičit různě, kde se dá. K dispozici nemají ani hřiště, ani tělocvičnu, kde probíhá rekonstrukce.

„V pondělí se na místě sejdeme se zástupci firmy RED BERRY, SE, projdeme celý areál a uděláme rekapitulaci prací. Budeme po firmě vymáhat penále. Jelikož odstoupila od smlouvy, vyhlásili jsme nové výběrové řízení. Jedna firma udělá nový tartanový povrch, druhá se postará o umělý trávník,“ vysvětlil starosta Telče Roman Fabeš s tím, že pochybení je jasně na straně firmy, která nedostála svým závazkům.

Zcela opačný názor logicky zastává druhá strana. Ta od začátku tvrdí, že práce nemohly být provedeny v daném termínu a v požadované kvalitě kvůli chybné projektové dokumentaci i kvůli nevhodným klimatickým podmínkám. Firma poukázala také na další nedostatky. Podala proto stížnost na krajský úřad, odpovědi se zatím nedočkala. Za žalobou stojí také lidé z RED BERRY, SE týkala prodloužení termínu prací do letošního května, ale tento týden ji kvůli odstoupení od smlouvy soud zamítl.

„Za vším si stále stojíme. Máme řadu posudků a důkazů o tom, že chyba není na naší straně. Uvidíme, co přinese pondělní inventarizace, a podle toho budeme postupovat,“ vyjádřil se za stavební firmu jednatel Stanislav Novák.