Rozsáhlá akce začala kontrolou zábavního podniku. Tam se totiž zrovna konala akce pro mládež s návštěvností v řádu stovek mladých. „Policisté odhalili téměř dvě desítky podnapilých mladistvých a na místo museli přivolat i zdravotnickou záchrannou službu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová a dodala: „Devatenáctiletý mladík byl tak opilý, že vznikla obava o jeho zdraví. Nebyl schopen komunikace, pohybu ani jakékoli reakce.“

Nejvyšší hodnota mezi nezletilými bylo 2,84 promile alkoholu u sedmnáctiletého chlapce. Našel se i šestnáctiletý mladík, který měl 2,11 promile alkoholu v dechu. Pro podnapilé děti si přijeli rodiče a policisté nyní budou zjišťovat, kdo jim požití alkoholu umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání. Zároveň byl informován odbor sociálně právní ochrany dětí.

Dále se strážci zákona v Polné zaměřili na kontrolu alkoholu za volantem. „Opilý řidiči totiž znamenají velké riziko pro všechny účastníků silničního provozu,“ vysvětlila Kroutilová s tím, že policistům při kontrolách pochopitelně neunikly ani další případné dopravní přestupky.