Někteří přijíždějící zákazníci se snažili najít místo v části parkoviště, která byla zaplněná. Jiní jeli na vzdálenější parkovací plochu. Místa k vyhnutí dvou protijedoucích aut není mnoho, navíc jsou zavřené hned dvě plochy na obrovské ploše parkoviště. Do toho někdo chce už jet z nákupu domů, jiní stojí ve frontě na benzin. Je to zkrátka trochu chaos. A dělníci nikde.

Stojící stroje za chůze na nákup pozoroval Josef Kubů. „To si z nás snad dělají legraci. Být to v zahraničí, dělají non-stop, aby zákazníky omezovali co nejkratší dobu. Tady akorát rozvrtají parkoviště a jedou si snad pracovat jinam,“ kroutil hlavou muž. Následně zhodnotil, že mu složité parkování za lepší ceny nestojí a příště pojede nakupovat ke konkurenci.

Parkoviště na jihlavském náměstí mají jiné značení. Podařilo se tím zvýšit počet míst k parkování.
VIDEO: Čím víc pruhů, tím víc Jihlava. Čáry na silnicích baví i rozčilují

Dle mluvčího společnosti Tesco je ale vše přesně naopak. V pátek dělníci na opravách nepokračovali proto, aby zákazníky neobtěžoval hluk. „Stavební aktivity je nutné koordinovat a počítat s technologickými prostoji,“ vysvětlil mluvčí Jiří Netík.

Konkrétním příkladem může být dle mluvčího osazování dešťových vpustí do roviny s budoucím povrchem a řešení obrubníků. „V tomto případě jsme stavební práce plánovali tak, aby v pátek, kdy očekáváme výrazně vyšší počet nakupujících, nebyli tito lidé obtěžováni pohybem a hlukem stavební techniky,“ popsal Netík.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Přesouvání stavebních prací po parkovišti může být pro někoho nepříjemné. Zákazníci musí komplikované podmínky ještě nějaký čas vydržet. Práce jsou naplánované do konce letošního listopadu. Stále je nakupujícím k dispozici více než polovina parkovacích míst. Netík však připomněl, že parkoviště využívají i návštěvníci zoo a lidé dojíždějící do Jihlavy za prací.

Po dokončení oprav parkoviště se zákazníci mohou těšit na větší komfort při cestách za nákupy. Z parkoviště zmizí nerovnosti a kaluže tak budou minulostí.