To nejlepší nakonec. Sérii tří těžkých ligových utkání zakončí FC Vysočina v pátek večer na stadionu pražské Sparty. A z aspiranta titulu jde v poslední době strach. Sparta v lize na jaře dosud neprohrála, v Poháru České pošty je v semifinále. Pikantní bude vzájemné utkání Sparty a Jihlavy pro hostujícího gólmana Jaromíra Blažka, který na Letné nastoupí poprvé od svého konce v rudém dresu.

Vysočina se v této sezoně se Spartou utká už počtvrté. Na podzim se hrály ligový a pohárový duel v Jihlavě, na začátku jara pohárová odveta v Praze. Ve všech třech utkáních končila doba hry za stavu 1:1.

Sparta přitom kráčí v novém kalendářním roce soutěžemi suverénně. V lize remizovala pouze s Jabloncem, v poháru právě s Vysočinou. „V předchozích třech vzájemných zápasech jsme se přesvědčili, že se proti Spartě dá hrát," tvrdí také trenér Vysočiny František Komňacký. „Budeme to však mít nesmírně těžké, neboť duel má pro Spartu stěžejní význam. Náš nadcházející soupeř je navíc herně i bodově parádně rozjetý."

To Vysočina nedlí v příliš růžové náladě. Po šťastně vydřené remíze minulý pátek s Teplicemi v úterý prohrála v Ostravě na Baníku. Proto je trenér Komňacký před utkáním opatrný: „Nebudeme v jednoduché roli, neboť do utkání nastoupíme pouhé tři dny po zápasu v Ostravě. Rozhodně na Letné budeme chtít napravit herní dojem z výkonu na Baníku, zejména z první půle zápasu. I na Spartě se chceme pokusit učinit další důležitý krůček ke kýžené záchraně. Věřím, že je v našich silách podat soustředěný a koncentrovaný výkon a favorizovanému letenskému týmu cestu k vítězství pořádně znepříjemnit."

Bojovně naladěný je gólman Jaromír Blažek, který se na utkání na Letné těší. „Určitě více než jindy," usmívá se zkušený ligový harcovník. „Sparta je rozjetá, a budeme to tam mít nesmírně těžké. Fanouškům mohu slíbit, že se pokusíme předvést náš nejlepší možný výkon a uvidíme, na co to bude stačit."

Jedna z mála pozitivních zpráv z poslední doby pro kouče Komňackého je ta, že, s výjimkou Kopice, je tým zdravotně v pořádku. „Do tréninku se už zapojili útočníci Vašíček a Vaněček, i Vaculík, který si z Baníku odvezl velkou krevní podlitinu pod okem, jež si vyžádala lékařskou kontrolu a péči. Naštěstí u něj nejde o nic vážného. Navíc se nám do sestavy může po karetním trestu vrátit Rada," těší Komňackého.