Divácky atraktivní podívaná startuje v 9.30 hodin, první závod v 10 hodin. „Hlavní atrakcí je účast v závodech úřadujícího mistra světa a nejsilnějšího muže planety 2018 Jiřího Tkadlčíka,“ řekl za pořadatele Jan Holba.

Crossfit je komplexní sportovní disciplína založená v USA v roce 2000 a zahrnuje kombinaci intenzivního intervalového cvičení, silového tréninku a vzpírání, powerliftingu a gymnastiky. Během závodu absolvují cvičenci několik sérií. Každá má za úkol prověřit silové, vytrvalostní a někdy i gymnastické schopnosti cvičenců.

Strongman je sportovec, který soutěží v tahání aut a autobusů, zvedá a přenáší těžká břemena neobvyklých tvarů. V Jihlavě budou soutěžit v rámci mistrovství republiky v kategorii do 105 kg celkem v 5 disciplínách.

"Během akce budou vložené soutěže pro diváky. Zábava a atrakce pro děti budou k dispozici po celý den závodů, včetně animačního týmu Hitrádia Vysočina. Akce se koná přímo na vnitřním náměstí OC Březinky, atraktivní bude podívaná přímo z plochy nebo z ochozu v prvním patře. Vstup je zdarma," doplnil další informace Holba.

Závody zakončí koncert kapely China Blue.