"Akce se koná za každého počasí. V cíli účastníky čeká diplom a tradiční bramboračka s houbami. Na kontrolách bude k dispozici čaj. Startovní je dvacet korun pro dospělé a deset pro děti," řekl za organizátory Luděk Zabloudil.

Tradiční turistickou akci chystají také v Jihlavě. V sobotu 25. května to bude Teslácký šotek. Start bude probíhat od 6.30 do 9.00 hodin v areálu někdejšího podniku Tesla na Havlíčkově ulici.

Lidé si mohou vybrat z nabídky několika tras. Trasy pro pěší budou vedeny po turisticky značených trasách a Jihlavském turistickém okruhu s možností navštívit rekreační místa Čeřínek a Okrouhlík. Trasy pro cykloturisty vedou po vyznačených cyklotrasách a méně frekventovaných cestách. Bude i jedna speciální trasa schůdná i pro rodiny s ratolestmi v kočárku.

"Všichni účastníci obdrží v cíli diplom a malé občerstvení. Nejstarší, nejmladší, nejvzdálenější a vylosovaní účastníci získají věcné ceny. Zájemci si budou moci namalovat svoji vlastní turistickou značku. Součástí je i Vystup na svůj vrchol, tedy akce na podporu dovybavení Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře v Beskydech," sdělila Míla Bradová z KČT Tesla Jihlava.