Více než tisícovka kabelek od dárců zná od včerejšího dne svou cenu. Za tu si je zájemci budou moci koupit už tuto středu 20. května v jihlavském DIODu. Uskuteční se zde totiž kabelkový veletrh. Výtěžek z něj poputuje k paní Mileně do Jihlavy, která trpí nevyléčitelnou nemocí ALS, a k pětileté Sandře z Věstínku na Žďársku, která se zotavuje po transplantaci jater.

„Návštěvníci veletrhu si budou moci koupit kabelku od 50 do 400 korun. Lepší kousky se potom pohybují kolem pěti set korun a kabelky, které nám věnovaly známé osobnosti, jsou ještě jinak oceněné," uvedla Anna Petřivá z Rádia Jihlava, které akci spolupořádá. Na dobrou věc například přispěly kabelkami ze své sbírky zpěvačka Heidi Janků, modelka Lucie Křížková nebo zpěvačka Olga Lounová. Z regionálních osobností se k nim zařadila například mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová, režisérka Horáckého divadla Kateřina Dušková nebo Ivana Šteklová ze sekretariátu hejtmana Kraje Vysočina.

Na své si přijdou všichni. Prodávat se budou jak luxusní kabelky, tak plážové tašky nebo i ledvinky, které prý jdou opět do módy. V některých taškách budou ještě překvapení navíc.
Přímo na místě v jihlavském DIODu se lidé mohou ve středu od 10 hodin těšit na zpěváky ze Superstar Vojtěcha Šenkýře a Kristýnu Šebíkovou. Přijede také Petr Menšík, syn baviče Vladimíra Menšíka.

„Z výtěžku bude paní Mileně s nemocí ALS zakoupen počítač ovládaný očima a lehčí dýchací přístroj. Pětiletá Sandra dostane ozdravný pobyt," dodala za organizátory z Nadačního fondu Šťastná hvězda Alena Skovajsová.