„Šance je stále,“ říká na dotaz primátora z řad občanských demokratů Jaroslav Vymazal, který tuto funkci již v minulosti vykonával a dle preferencí voličů je jedničkou ODS. Dodal však, že otázka, koho strana nominuje na tento post, zatím stojí stranou. „Nyní jde o to, aby se daly dohromady jednotlivé strany,“ vysvětlil.

Povolebního vyjednávání se ODS s šesti křesly v zastupitelstvu pochopitelně účastní, podle Vymazala by ale mohla jednání probíhat rychleji. „Nejsme lídry, tak se musíme tempu podřídit,“ uvědomoval si. Další schůzka by měla proběhnout v pátek večer, jaký bude program na víkend pak ještě nebylo v pátek odpoledne zcela jasné.

Navzdory pouhým dvěma křeslům v zastupitelstvu neskládá zbraně ani ČSSD. Díky voličům se do zastupitelstva vedle současného primátora Rudolfa Chloupka dostal také Martin Hyský. „Určitě není nic hotovo, formulovaná koalice je naprosto nesourodý celek, kterému nedávám velké šance,“ uvedl Hyský na dotaz, zdali se ČSSD chystá do opozice.

Sociální demokraté údajně jednali s Hnutím ANO i ODS. Tyto tři subjekty by dohromady daly 18 křesel, což by v sedmatřicetičlenném jihlavském zastupitelstvu nadpoloviční většina těsně nebyla.