„První z připravených traktorů převzali přímo žáci oboru opravář zemědělských strojů na Střední škole řemesel a služeb v Moravských Budějovicích," informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová (ČSSD).

Zetor typové řady 7 211, který Krajská správa 
a údržba silnic Vysočiny, pracoviště Třebíč využívala od roku 1987, teď bude 
v dílnách střední školy 
v Moravských Budějovicích repasovat zhruba šedesátka žáků. Vedení školy má 
v plánu nechat opravit maximum toho, co jen půjde. „Jde o zemědělskou techniku, která je stále početně zastoupená v běžné praxi. Závady, které odhalíme, budou typickou ukázkou toho, co čeká naše studenty 
v praxi," uvedl ředitel školy Jaroslav Doležal. Podle ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jana Míky se v posledních letech zintezivnila spolupráce krajských technických škol a silničářů. Na většině provozů po celém kraji mohou žáci absolvovat povinnou praxi a po absolvování školy je jim nabídnuto pracovní místo.

VÍCE ŠKOL

Oprava Zetoru 7211 odstartuje v následujících měsících také na Střední průmyslové škole Třebíč, 
na Vyšší odborné škole 
a Střední škole veterinární, zemědělské a zdravotnické Třebíč, na Vyšší odborné škole a Střední odborné škole zemědělsko-technické v Bystřici nad Pernštejnem, na České zemědělské akademii v Humpolci, na Střední průmyslové škole 
a Středním odborném učilišti Pelhřimov, na Hotelové škole Světlá a SOŠ řemesel Velké Meziříčí a také v Novém Městě na Moravě na Střední odborné škole.