Součástí atrakce je i levitující vykovaná buřinka s deštníkem, neodmyslitelně náležících k legendární filmové postavě Pana Tau, kterého kouzelně ztvárňoval třešťský rodák Otto Šimánek. Nechybí ani nápis v duchu prvorepublikových pohlednic s názvem Pozdrav z Třeště.

„Pokud vystoupáte po schůdkách, které jsou součástí konstrukce, a vsunete svoji hlavu do buřinky, stanete se součástí pozdravu a na chvilku také filmovou hvězdou s buřinkou. Stupínků k pozdravu je zde několik, mohou se tak fotit malí i velcí. Výsledkem je originální orámovaná fotografie Pozdrav z Třeště, kde hlavní roli hraje návštěvník.

Pokud si s fotografií trochu pohrajete, v rámu se objeví také věže zámku a kostela sv. Martina," řekla Romana Šťastná z třešťské radnice.

Díky tomu vznikne zcela originální fotografie z výletu do Třeště. „Stačí, když vystoupáte po trase křížové cesty nad město. Budeme rádi, pokud se o ni s námi podělíte, ať už na facebookové stránce Pozdrav z Třeště nebo na profilu města Třešť," doplnila k tomu Šťastná.