„Připravujeme opravdu pestrou nabídku. Bude tam třeba vietnamská polévka Pho-bo, zelňačka podle 200 let starého receptu našich prababiček, thajská polévka s kokosovým mlékem , dršťková polévka, domácí paštiky, čerstvé kváskové pečivo, bezlepkový semínkový chléb, vídeňský makovec, uzení pstruzi, kimchi, vegan burgery, smažené tofu s rajčatovou rýží nebo dorty. A samozřejmě nesmíme zapomenout na vína z rodinného vinařství, rolovanou zmrzlinu, absintový rituál a pivní speciály MadCat IPA 15° a Single Hop Ale 13°," pozvala na akci Michaela Padrtová.

Vedle jídla si návštěvníci Restaurant Day v Třešti užijí i zábavu. Eliška Honzárková chystá pro malé i velké uličníky dílničky a hry.

Den plný výborného domácího jídla a pohodové sousedské atmosféry už poněkolikáté zažije i Jihlava. Tam se Restaurant Day bude od třinácti hodin konat v obchodním a zábavním centru na Březinkách. Pořadatelé zvou například na vietnamské polévky a speciality, řezy se slaným karamelem anebo dětské dezerty. K ceně dobrot bude připočítáno i něco málo navíc, co poputuje do kasičky Domácího hospicu Vysočina.

Vstup na akci je zdarma. Bude se konat za každého počasí, pro mlsaly je připraveno posezení pod střechou. Kdo si přinese vlastní nádobí a příbory, udělá pořadatelům velkou radost. Předpokládá se, že Restaurant Day potrvá asi dvě hodiny, o jídlo bývá velký zájem a bývá velmi rychle vyprodáno.

Degustovat a pomlaskávat se v Jihlavě bude také o týden později. To si totiž Jihlavané užijí festival jídla Barevnost chutí. Ten proběhne od devíti do dvaadvaceti hodin v prostředí kongresového centra a travnatého parku Business hotelu v Jihlavě.

„Ochutnáte ty neoriginálnější kulinářské speciality ze světa i z Česka. Poznáte jídlo budoucnosti, a to si prostě zamilujete. Uslyšíte inspirativní osobnosti, které pro vás připravují workshopy se zajímavými tématy. A co víc? Zažijete atmosféru pravého street food festivalu s doprovodným programem pro dámy, pány i děti. Těšit se můžete mimojiné na beauty zónu, projížďku moderními vozy, skákací hrad a dětskou zónu, hudební doprovod a to vše v rámci vstupného," lákají na akci pořadatelé.