Ten se zaměřuje především na dětský repertoár a nyní čítá třináct členů. Na letošním Třešťském divadelním jaru mladá generace zazářila s pohádkou Popelka aneb Pohádka z babiččiny truhličky, když zvítězila v divácké anketě o nejlepší představení. Tuto neděli 7. dubna ji od 16 hodin zahrají i v jihlavském DIODu. „Díky tomuto kroužku si do jisté míry zajišťujeme divadelníky, kteří pak pokračují v divadelním souboru. Někteří mladí totiž s námi začínají hrát v divadelních hrách pro dospělé," uvedla vedoucí DS Karla Čapka Dana Obrdlíková. Děti tak například vystupují v rolích dvorních dam, pážat a zbrojnošů v muzikálu Noc na Karlštejně, nebo v rolích puberťáků v nacvičované komedii S tvojí dcerou ne.

Na Třešťském divadelním jaru předvedli mladí herci zábavnou pohádku s písničkami o Popelce. Pro mladé herce ze souboru to byla zajímavá zkušenost. „Říkali jsme si, proč nejít poměřit síly na festival. Pohádku jsme poprvé hráli 3. března v Dlouhé Brtnici. Najít dnes dobře napsaný scénář pohádky a zaujmout malé diváky je těžké. Nakonec jsme sáhli po osvědčeném autorovi Vlastimilu Peškovi, od kterého jsme hráli pohádku s vánoční tematikou Jak šli zajíci do Betléma," vysvětlila pro úplnost vedoucí souboru.

Dětem nechali volnou ruku

Derniéra této pohádky se uskutečnila v lednu v jihlavském DIODu, kam dětský divadelní kroužek míří i tuto neděli se zmiňovanou Popelkou. „Začátek představení je ve čtyři odpoledne a chtěli bychom všechny na toto představení v Jihlavě srdečně pozvat," doplnila Obrdlíková.

Pohádku o Popelce zrežírovala za vydatné pomoci Jirky Havlíčkové právě Dana Obrdlíková. „Ale s nápady, jak co udělat, přicházeli také samotní herci. Nechávali jsme jim volnou ruku, aby ukázali, co v nich je, a cítili se v roli dobře. Poslední slovo jsme však měli my," zmínila režisérka pohádkové hry Obrdlíková.

O tom, že se pohádka povedla a diváky zaujala, svědčí to, že v Třešti na divadelním festivalu pohádka zvítězila v divácké anketě o nejlepší představení. „Získali jsme jedno čestné uznání Tomáše Nešpora za herecký výkon v roli macechy a jednu cenu získala Jana Hinková za herecký výkon v roli Popelky," uzavřela povídání Obrdlíková.

V hlavních rolích se představí Jana Hinková, Barbora Moudrá, Kristýna Obrdlíková, Katka Šindelková a Tomáš Nešpor. Ve vedlejších rolích hrají Lucie Havlíčková, Jana Fuxová, Tereza Petrová, Amálka Hinková, Bohumil Obrdlík, Dan Havlíček a Vojta Havlíček.