„Přípravy na tradiční Dřevořezání vrcholí. První řezbáři se již hlásí. Těšte se na zručnost řezbářských mistrů i na kulturní program, prostě na pohodové setkání v Třešti na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka ve dnech 5. a 6. července,“ pozvala na akci místostarostka Třeště Eva Požárová.

Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek ráno v devět hodin v podání loutkářů z Divadelního souboru K. Čapka Třešť. V pátek od třinácti hodin bude hrát kapela Druhej dech, v sobotu si můžete po obědě poslechnout country kapelu JCS Salavice. Program a vyřezávání bude po oba dny probíhat do sedmnácté hodiny. Otevřená bude také expozice betlémů. Kdo bude chtít, může si vyřezat svoji vlastní figurku.

Dřevořezání přesáhlo hranice nejenom města, ale i republiky. Do Třeště se sjíždějí řezbáři z nejrůznějších míst. Každoročně přibývá do společného betléma více než 20 postaviček ve velikosti 10-14 centimetrů. Tento společný betlém je vystavený v expozici Spolku přátel betlémů v Schumpeterově domě. V průběhu několika ročníků Dřevořezání vznikla také Svatá Rodina v nadživotní velikosti, která je umístěna u Třešťského potoka v ulici Na Hrázi. Vánoce jsou tedy v Třešti po celý rok.