Předchozí
1 z 4
Další

Kulturní charitativní akce Anděl mezi zdravotníky je poděkováním za práci lékařů, zdravotníků, mediků a pečovatelů. Podívejte se, kteří tři vysočinští zástupci se budou snažit uspět v konkurenci celkem dvanácti finalistů. Slavnostní galavečer, ze kterého vzejde vítěz soutěže, se koná 26. srpna.

Jana Hladíková, TřebíčJana Hladíková, TřebíčZdroj: se souhlasem Jany Hladíkové

Jana Hladíková, Nemocnice Třebíč

soutěžní číslo 1

Zdravotní sestra Jana Hladíková pracuje v třebíčské nemocnici na oddělení společné interní a neurologické JIP od července 2009. Současně také v nemocnici Mostiště na oddělení NIP. Na obou místech jako všeobecná sestra se specializací ARIP. Je také zdravotnice hokejistů Velkého Meziříčí a má čtyři děti.

Proč by si zasloužila vyhrát?

„Janča je skromný člověk se srdcem na pravém místě. Zasloužila by si vyhrát. Dělá pro pacienty mnohem více, než je standard. Ačkoliv to sama nemá lehké, je ochotná vždy a každému pomoci,“ uvedla kolegyně z práce a kamarádka Lucie Gachi.

Romana Daňhelová, JihlavaRomana Daňhelová, JihlavaZdroj: se souhlasem Romany Daňhelové

Romana Daňhelová, Nemocnice Jihlava

soutěžní číslo 4

Zdravotní sestra Romana Daňhelová pracuje v jihlavské nemocnici od roku 1994 jako porodní asistentka. Narodila se v Jihlavě, kde dodnes žije. Vystudovala Střední zdravotnickou školu, později přidala dvouletou nástavbu Porodní asistentka v Brně a z Univerzity Palackého v Olomouci později vyšla s titulem bakalář. Je vdaná, má dvě děti.

Proč by si zasloužila vyhrát?

„Romana Daňhelová je vyhledávanou porodní asistentkou, kterou si maminky přejí mít u porodu. Maminky mohou také využít individuální péči, kterou nabízí nejenom ona, ale i další porodní asistentky na oddělení,“ uvedla mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová.

Petr Pazour, Nové Město na MoravěPetr Pazour, Nové Město na MoravěZdroj: se souhlasem Petra Pazoura

Petr Pazour, Nemocnice Nové Město na Moravě

soutěžní číslo 6

Petr Pazour chtěl od malička pomáhat lidem a být s nimi v kontaktu. V novoměstské nemocnici pracuje od prvopočátku své zdravotnické kariéry, postupně se vypracoval až na post vrchní sestry neurologického oddělení. Většinu času tráví v práci, která je jeho koníčkem.

Proč by si zasloužil vyhrát?

„Je empatický, má rád nové výzvy, rád navazuje kontakty s kolegy z jiných pracovišť v rámci profesního růstu a předávání nových zkušeností. Do soutěže šel s tím, aby mohl reprezentovat nemocnici a tým neurologického oddělení. Jeho motto je, že jediný způsob, jak dělat svou práci, je milovat to, co děláš,“ uvedla mluvčí novoměstské nemocnice Helena Zelená Křížová.