Fyzické koledování je nyní zakázáno do desátého ledna, přesto se Oblastní charita Jihlava snaží, aby lidé o tradici nepřišli úplně. „Tři králové za vámi však zavítají a zazpívají, alespoň virtuálně, a to v rámci klipu na webu Tříkrálové sbírky,“ uvedl koordinátor Tříkrálové sbírky Roman Mezlík.

Během letošního osmého ročníku dobročinné kavárny se podařilo vybrat rekordních 140 tisíc korun.
Skauti navzdory covidu vybrali rekordní částku. Pomůže Elisabethce z Heraltic

Přispívat na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí je v letošním roce možné od prvního ledna. Způsobů je hned několik. Z pohodlí domova lze peníze virtuálně vhodit do on-line pokladničky na webu Tříkrálové sbírky, převodem na účet 66008822/0800 s variabilním symbolem 77706500 nebo pomocí dárcovské SMS.

V krajském městě Vysočiny je tradiční pokladnička umístěná v sídle charity za kostelem svatého Jakuba na Jakubském náměstí. Lidé k ní mohou zavítat denně od sedmi ráno do tří odpoledne až do čtyřiadvacátého ledna. „Informace o umístění dalších pokladniček v obcích jsou na webových stránkách www.jihlava.charita.cz,“ dodal Mezlík.

V sobotu druhého ledna 2021 začalo na Vysočině očkování proti koronaviru, první injekce byly pro zaměstnance nemocnice.
Na Vysočině je už proočkováno přes patnáct set dávek vakcíny. Nemocnice se plní

Charita veřejnost prosí, aby se zapojila i v letošním roce, třebaže ji tři králové nenavštíví. „Pojďme společně pomoci rodinám a lidem v nouzi. Právě v období epidemie koronaviru je každá koruna potřebná a pomůže dobré věci,“ uzavřel Mezlík a předem poděkoval všem dárcům za štědrost.