Jihlava zavedla modré zóny v centru města letos v květnu. V ulici třída Legionářů začal platit oranžový návštěvnický režim a ten limitoval lidi, kteří v ulici bydlí. Obyvatelé sepsali petici, se kterou se obrátili na město. Deník se kauze věnoval.

Nyní došlo ke změně, kterou oznámil jihlavský magistrát na sociálních sítích. „V jižní části třídy Legionářů u střední školy došlo ke změně režimu parkování. Na základě podnětů místních obyvatel a po vyhodnocení využití parkoviště byl režim parkování změněn z oranžového návštěvnického na modrý rezidentní,“ stojí v prohlášení.

Místní obyvatelé s dlouhodobým parkovacím oprávněním tak mohou v ulici nově zaparkovat po celý den a všechny dny v týdnu. „Návštěvníci zde mohou zaparkovat i nadále, návštěvnické parkovací oprávnění si vyřídí pro modrý režim - za 20 korun na hodinu a maximálně za 100 korun na den. Také pro dojíždějící zaměstnance je výhodnější fialový střednědobý režim, který je na třídě Legionářů o kousek níž za křižovatkou s Tolstého ulicí - za třináct hodin parkování zde zaplatí pouze padesát korun,“ uvedlo město.