Turisté se mohou na kopec nedaleko Dolní Cerekve vypravit kdykoli a odkudkoli. Cíl je čeká u chaty KČT na Čeřínku, kontrola tam bude od devíti do patnácti hodin. Vítáni jsou také cyklisté.

„Účastníci dostanou za odměnu diplom a razítko. Startovné stojí 20 korun pro členy KČT Čeřínek, ostatní zaplatí třicet korun, děti pak deset korun. V cíli si zájemci mohou dát tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu," sdělil za pořadatele Jiří Veselý.

Akce se koná za každého počasí. Lidé se mohou vydat vlakem z Jihlavy a Telče do Kostelce nebo z Pelhřimova do Horní Cerekve. Autobus jim jede z Jihlavy do Hubenova. Odstartovat mohou také z Dolní Cerekve, Batelova, Křemešníku, Nového Rychnova, Třeště, Rantířova a dalších míst.

Další akci si turisté z KČT Čeřínek nachystali na neděli 23. června, kdy budou putovat po stopách Gustava Mahlera. Pojede se v 7.30 autobusem z Jihlavy do Želiva. Sraz je v 7.15 na parkovišti za Billou. V Želivě budou mít účastníci na výběr dvě trasy o délce 13 a 25 kilometrů.