Autobus městské hromadné dopravy bude nově zastavovat na zastávce U Červeného Kříže a Na Brněnském mostě u obchodně – zábavního centra City Park. Obě zastávky budou na znamení.

To ale není jediná změna, která na cestující od začátku nového školního roku čeká. Nového pojmenování se od září dočká i zastávka Malý Beranov Partex. Přejmenovaná bude na Malý Beranov.

Stávající jízdní řád linky číslo 12 se od nového ale nebude výrazně lišit. Časy odjezdů a příjezdů budou jiné pouze v minutách.
Změny se dopravní podnik rozhodl udělat na popud cestujících.

O tom, že by přejmenoval i zastávku Na Brněnském mostě na zastávku U City Parku ale vedení dopravního podniku neuvažovalo. „Že bychom pojmenovávali zastávky podle obchodních domů, to v Jihlavě neděláme,“ řekl náměstek ředitele dopravního podniku Jaroslav Šetek.

Dopravní podnik má k tomuto postoji hned několik důvodů. Jedním z nich je například to, že by se firmy, po kterých by byly zastávky pojmenované, mohly neustále přejmenovávat. „Volíme proto raději variantu, že dáváme zastávkám buď jména ulic nebo jména z historie,“ doplnil Šetek.

Jedinou možností, kdy by se podle vyjádření jihlavského dopravního podniku mohla autobusová zastávka jmenovat podle nějaké firmy či obchodního domu, proto je, že by dotyčná společnost za pojmenování zastávky zaplatila.

Obyvatelé Jihlavy by přitom změny v názvech autobusových zastávek přivítali. „Některá pojmenování jsou už zastaralá. Například zastávka Hotel Jihlava,“ míní obyvatelka města Martina Řezníčková. „Zastávka City Park by se mi určitě líbila,“ doplnila. Zastavovat by na ní podle ní klidně mohly i další linky.

„Například i autobusy Icomu nebo Zdaru,“ míní Řezníčková. To ale není možné. Zastávka na takový počet vozů není stavěná.