Půjde o jeden z menších terminálů, podobných přestupních uzlů bude v Jihlavě více. „Součástí systému je také dopravní terminál Na Dolech, hlavním prvkem toho systému bude plánovaný komplexní Centrální dopravní terminál, který má vzniknout u městského vlakového nádraží,“ popsala Aneta Hrdličková z magistrátu.

Stavba u hlavního nádraží má začít příští rok, vyjde na dvaadvacet milionů, až devadesát procent však může pokrýt dotace z Integrovaného operačního programu. Veřejnost novinku vesměs uvítala. „Konečně se to začalo řešit, ten prostor je dost děsný. Na rozdíl od arény, revitalizace náměstí a přestavby městského nádraží toto má význam,“ uvedl na facebooku Jihlavy například Jindřich Rokoska.

V rámci projektu má být upravena stávající lokalita, kde se potkávají vlaky, MHD, osobní auta a cyklisté s chodci. Cestující se mohou těšit na změny v parku, kde bude čekání na příjezd spoje podstatně příjemnější. „Výstavba terminálu bude muset navazovat na rekonstrukci výpravní budovy, kterou připravuje Správa železnic,“ dodal náměstek primátorky pro oblast rozvoje Petr Ryška.