Na slavnosti, která začne v 17 hodin, ji přebere učitel Jaroslav Novák, který je známý především jako učitel hudební nauky, hry na housle a jako vedoucí pěveckých souborů. Později vyučoval hře na dechové hudební nástroje a se žáky sklízel veliké úspěchy. Pod rukama mu za jeho učitelskou kariéru prošlo několik stovek dětí, z některých jsou dnes hudebníci zvučných jmen.

„Jeho bývalými žáky jsou například Jan Vobořil, hornista České filharmonie nebo muzikant a dirigent Petr Píša, který si dokonce zahrál i v divadelní hře Dobře placená procházka od režiséra Formana," poznamenala k slavným žákům učitele Jaroslava Nováka Michaela Marešová, vedoucí třešťského kulturního odboru. Jaroslav Novák učil v třešťské základní škole, v roce 1970 nastoupil do tehdejší Lidové školy umění (dnes ZUŠ Třešť). Na hudební škole působil až do roku 1989, poté se vrátil k pedagogické činnosti na základní školu, ale muziku nikdy neopustil.

Vedení města mu chce za jeho mnoholetou činnost poděkovat slavnostním koncertem v kostele. Na koncertu mu bude předána medaile, zazní Trio Es dur pro piano, housle a lesní roh Johannese Brahmse. Účinkovat bude dcera Věra Nováková – Brodmann, houslistka, která působí ve francouzské filharmonii. Dále vystoupí již zmiňovaný Jan Vobořil a na piano je doprovodí Daniel Wiesner.

Koncert potrvá zhruba hodinu, vstupné je 100 korun.