V úterý se zraněná Lucie musela podrobit operaci lícní kosti. „Snacha má teď v tváři voperovanou titanovou destičku,“ potvrdila Deníku Vlaďka Vybralová. Její syn Mirek, druhá z obětí agrese, má podle jejích slov stále v tváři podlitiny a šrámy, bolesti cítí v žebrech a kloubech. Útok v přesile nastal náhle a Mirek sražený k zemi musel vytrpět hodně ran a kopanců.

Zloba Chrudimáků na zatím neznámé pachatele roste, v diskuzích na sociálních sítích žádají exemplární potrestání. Zároveň ale zaznívají pochybnosti, zda jsou vůbec kamery v místě útoku v provozu.

Psali jsme:

Ilustrační foto.
Máš problém? Parta agresorů v Chrudimi zaútočila na kolemjdoucí dvojici

„Vykradli mi auto, kamery nefungovaly. Kamarádovi poškodili auto a hele, kamery zase nefungovaly. Pokud je město má, tak proč se na záznam někdo nepodívá? Hned by policie útočníky dopadla,“ napsal do facebookové diskuze komentující Jiří S.

Mirka a Lucii odvezla po útoku agresorů záchranka do nemocnice. Lucie se zlomeninou lícní kosti bude v úterý operována.Mirka a Lucii odvezla po útoku agresorů záchranka do nemocnice. Lucie se zlomeninou lícní kosti bude v úterý operována.Zdroj: Rodina

Starosta Chrudimi František Pilný však pochybnosti o provozuschopnosti kamer v lokalitě pod nádražím odmítá. „Všechny jsou a byly v době incidentu funkční. Záznam jsme v pondělí předali policii,“ uvedl starosta. Zároveň připustil, že v minulosti nebyly mnohdy některé detaily čitelné, například šlo o státní poznávací značky. „To už ale není pravda, kamerový systém pravidelně modernizujeme,“ dodal starosta.

Mirka a Lucii odvezla po útoku agresorů záchranka do nemocnice. Lucie se zlomeninou lícní kosti bude v úterý operována.Mirka a Lucii odvezla po útoku agresorů záchranka do nemocnice. Lucie se zlomeninou lícní kosti bude v úterý operována.Zdroj: Rodina

Je nyní na policejních vyšetřovatelích, zda díky zkoumání kamerového záznamu zjistí pachatele brutálního činu, kdy se agresoři nezdráhali fyzicky zaútočit i na ženu. Podle neověřených informací to byli sotva osmnáctiletí chlapci.

Lednová nehoda ve Chvojenci
Tragická nehoda ve Chvojenci: Spolujezdce museli vyprošťovat z kabiny

„Syn se snachou spolupracují s policií, lidé jim posílají i tipy a konkrétní jména údajných pachatelů,“ řekla Vybralová s tím, že pracovní neschopnost její vážně zraněné snachy si bude muset vyžádat delší čas. Tomu by měla ostatně odpovídat i trestní sazba v případě dopadení útočníků.

Nyní je vše v rukou kriminalistů. „Mohu potvrdit, že celá věc je v prověřování,“ odpověděla na otázku Deníku policejní mluvčí Dita Holečková.