Už v květnu by se mělo začít s pracemi v Partlicově ulici, která spolkne 14,5 milionu korun, dalších 4,6 milionu korun bude stát pokládka inženýrských síti v ulicích K Valše a Hodická a v létě se opravy dočkají ulice Leoše Janáčka a A. Dvořáka u hlavního vlakového nádraží. Opravy v posledních dvou jmenovaných ulicích vyjdou na tři čtvrtě milionu korun.

Peníze na opravu zhruba třistametrového úseku u hlavního nádraží uvolnilo vedení města ze svého rozpočtu. „O opravu si řekli sami občané v obou zmiňovaných ulicích a my jsme jim na základě zpětného posouzení vyšli vstříc. Komunikace je v těchto místech už silně poničená, takže oprava je nutná. Na rekonstrukci povrchu jsme měli v rozpočtu vyčleněno původně zhruba čtvrt milionu, ale nakonec jsme k tomu přidali ještě dalšího půl milionu korun," vypočítal nákladnost oprav starosta Třeště Vladislav Hynk.

V ulicích dojde k odfrézování stávajícího povrchu, vyspravení hrubých závad a následnému položení nového povrchu. „Celkem opravíme asi dvě stě sedmdesát metrů vozovky. V nejbližší době vypíšeme výběrové řízení na dodavatele oprav a počítáme, že by se rekonstrukce silnice mohla realizovat někdy v létě," doplnil Hynk.

Ulice A. Dvořáka navíc vede ke sportovnímu areálu s tenisovými kurty, takže bývá více vytížena především v letních měsících.

Od začátku května se Třešť chystá také na rozsáhlou investiční akci v Partlicově ulici za zhruba 14,5 milionu korun, kdy dojde ke kompletní rekonstrukci inženýrských sítí, kanalizace, a vodovodu. Dále zde budou položeny optické kabely a dojde ke kompletní obnově veřejného osvětlení. Nakonec bude v délce 400 metrů nově vydlážděna a na zbývající délce 250 metrů bude položen nový asfaltový koberec. „Tato ulice už je také několik let v dezolátním stavu a její rekonstrukce je nevyhnutelná. Akci budeme financovat úvěrem," doplnil pro úplnost Hynk. Zakázku v Partlicově ulici zrealizuje firma Eurovia CS.

Další velkou akcí je pokládka inženýrských sítí v ulicích K Valše a Hodické, která vyjde město na 4,6 milionu korun. Zhotovitelem bude společnost PORR. „K akci se připojí i Kraj Vysočina a zajistí zhotovení parkovacích míst před učilištěm," dodal Hynk. Investici město pokryje z vlastních rezerv.