Starosta Vladislav Hynk informoval, že kamerový systém zmapuje centrum druhého největšího města na Jihlavsku. Novinka by měla mít mimo jiné i preventivní účinek, lidé s nekalými úmysly zkrátka budou vědět, že je někdo sleduje. „Budou ale i na dalších místech jako je bývalý zimní stadion, házenkářské hřiště, fotbalový stadion, vlaková zastávka, u kostela svaté Kateřiny nebo na škole,“ sdělil starosta. Výhledově je možné monitorovat i další lokality.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Kamery pak budou také na průjezdu městem. V mapce jsou označené jako měření rychlosti, to je ale pouze popis místa, jinými slovy budou kamery umístěné u stávajících informativních radarů. „Nebudou měřit rychlost, ale pomohou při sledování pohybu aut. Kdyby někdo ujížděl autem, policie si dokáže najít, kdy projížděl Třeští,“ vysvětlil Hynk. Právě státní policie bude pak kamerový systém obsluhovat. „Nikdo nebude u kamer sedět, ale bude možné využít záznam poté, co se něco stane,“ dodal starosta.

Cena kamer bude zhruba čtyři sta tisíc, další výdaje budou na napojení některých bodů na optickou síť. Celý projekt se mírně zpozdil, ale to Hynk nepovažuje za problém. „Trochu to trvá, ale chceme, aby kamery měly smysl a byly funkční,“ uzavřel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jízda na červenou nebo vysoká rychlost? To řidiče vyjde v Jihlavě draho

Zdroj: Deník/Martin Singr