Návštěvníky čeká široká škála pouličních aktivit a na své si přijdou také rodiny s dětmi. Vše ale začne společnou snídaní. „Lidé mohou přijít a společně posnídat. Buď si mohou přinést nějaké vlastní jídlo, nebo si tam něco koupit. Potom je v plánu společná jóga a pak následuje další program,“ přiblížila začátek celodenní akce kurátorka Lenka Dolanová z Oblastní galerie Vysočiny, která slavnost pořádá.

Z ulice na jeden den zmizí auta a nahradí je stánky s občerstvením či celodenní dílničky pro děti i dospělé. Z kulturního programu nabídne sousedská slavnost čtení poezie, koncerty či divadýlko.

Do akce se zapojí také podniky právě z ulice Komenského. „Někteří z nich si tam vytvoří dílničku, která nabídne jejich tvorbu. Jsou tam třeba korálkárna nebo tvůrčí dílničky. Například paní, co tam má obchod se zdravou obuví, bude mít v sobotu připravenou bosou stezku,“ sdělila Lenka Dolanová.

Stejně jako předešlý rok, tak i letos nebude chybět ani cvičení na šálách, které pořádá jihlavské divadlo DIOD či koutek Horáckého divadla. Nově se návštěvníkům otevřou brány také do dvorů. „Budou otevřeny některé dvorky, které jsou běžně zavřené. V rámci toho tak bude procházka s panem historikem Ladislavem Vilímkem, který se zabývá historií jihlavských domů,“ dodala Dolanová.

Podle organizátorů byly ohlasy z minulého roku pouze pozitivní a velkou radost měli pořadatelé také z hojné účasti. Letošní ročník začne v deset hodin ráno a potrvá až do večerních hodin.