„Budou zde probíhat úpravy zastávek městské hromadné dopravy a výměna povrchu silnice. Linky hromadné dopravy nebudou omezeny. Uzavírka bude vydaná do konce října, v případě dřívějšího dokončení také toto dopravní omezení skončí dříve," přiblížil důvod uzavírky mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Objízdné trasy povedou z ulice Jiráskova na obchvat I/38, z něj na Vrchlického ulici. Do sídliště bude možné vjíždět z Vrchlického ulice Kainarovou ulicí nebo z horní části ulice S.K. Neumanna Halasovou ulicí. Do zástavby rodinných domů (ulice Na Dolech) bude možné vjíždět shora z ulice S.K. Neumanna, k obchodnímu domu Penny je přístup z ulice Na Dolech vjezdem na parkoviště blíže železničnímu přejezdu.

„Zastávky na S.K. Neumanna se při úpravách o několik metrů posunou, budou bezbariérové, přechody sousedící s těmito zastávkami budou nasvětleny. Vzniknou ostrůvky pro bezpečnější přecházení, silnice dostane nový speciální povrch, který snižuje hlučnost provozu," řekl Tulis.

V podzimních měsících se práce přesunou do ulice Buková, která napojuje k ulici S.K. Neumanna rozrůstající se novou čtvrť Rezidence Kaskáda. „Na asi půlkilometrovém úseku se bude rozšiřovat silnice, upravovat chodník a veřejné osvětlení, směrem nahoru k nové čtvrti bude vyznačen cyklopruh. Bude nutné přeložit dešťovou kanalizaci. V horní části bude okružní křižovatka," informoval dále mluvčí.

Úprava ulice vyjde na necelých dvaadvacet milionu korun.

DANA KŘÍŽKOVÁ