O osm decibelů hlučnější, než povoluje zákon, byli Naďa Urbánková a Jarda Hypochondr na čtvrtečním koncertě v jihlavské Pivovarské restauraci, který se odehrál posledního července. 
O měření hlučnosti při koncertě požádal zdravotní ústav sám Pivovar Jihlava, který čtvrteční koncerty v Pivovarské restauraci pořádá.

„Z výsledků vyplývá, že jsme hlučnost překročili o osm decibelů. Naměřeno bylo 
53 decibelů, přičemž povolených je pouze 45 decibelů. Tato hranice platí do 22 hodin," přiblížila výsledky měření zdravotního ústavu Eva Vařejčková z oddělení marketingu jihlavského pivovaru.

Za měření zdravotnímu ústavu jihlavský pivovar zaplatil kolem patnácti tisíc korun. „Důvod, proč jsme o měření požádali, je hledání cesty ke společné dohodě s nejbližšími obyvateli pivovaru," informovala Vařejčková.

Na základě těchto výsledků pivovar učinil další kroky 
k tomu, aby byly kulturní akce co nejtišší. „Jednalo se především o otočení pódia k silnici, směrem k zimnímu stadionu a Manažerské akademii. Zvuk byl stažen na minimum a skupina Čardáš klaunů minulý čtvrtek zahrála akusticky," popsala opatření Eva Vařejčková.

Oproti číslům, která byla naměřena při letošním Dnu Ježka, se tak pivovaru podařilo hlučnost utlumit celkem 
o 16 decibelů. „Věříme, že dalšími připravovanými kroky kolem kulturních akcí se nám podaří hlukovou zátěž ještě utlumit. Proto jsme se rozhodli, že koncert Sotury a Filtr tento čtvrtek proběhne," dodala Vařejčková.

Kauza hluk, která se v Jihlavě rozpoutala, však bude mít zřejmě pokračování. Hluk si podle návštěvníků koncertu, který se konal minulý čtvrtek, tedy týden po měření, který si objednal pivovar, nechal změřit i stěžovatel na hluk Libor Forman. Ten bydlí v přilehlé Mahlerově ulici. Pokud by tam  bylo překročení hlukového limitu opět naměřeno, zřejmě by to znamenalo, že jihlavský pivovar bude muset platit pokutu.

Pivovaru se nyní platná legislativa nelíbí. Je proto na Jihlavsku iniciátorem petice s názvem Ne likvidaci pořádání kulturních akcí pod širým nebem. Na Jihlavsku se 
k petici připojila řada restaurací i hospod, kde je možné petici podepsat.