Do Telče opět po roce přijede několik desítek soutěžních skupin z celé republiky. Utkají se v několika kategoriích. „Po zkušenostech z předchozích ročníků jsme letos zařadili kategorii miniformací, aby měly možnost zúčastnit se i týmy z malých měst,“ uvedla vedoucí telčských mažoretek a pořadatelka soutěže Renata Křížková.

Všechny mažoretky si za účast odvezou batoh s logem soutěže, která nese název O střevíček z pohádkové Telče. Logo tvoří postava mažoretky a nad ní jsou vyobrazeny telčské domy. „Dárek za účast dáváme už třetím rokem. Nejprve to byly hrníčky a potom trička. Je hezké potkávat mažoretky na jiných soutěžích v tričku propagující Telč,“ poukázala Křížková.

Tachograf. Řidičům, kteří manipulovali s tachografem, hrozí tresty odnětí svobody. Firmy musí platit vysoké kauce.
Řidiči vypínali tachograf, hrozí jim roky ve vězení

Skleněný střevíček je originální cena, kterou je možné vyhrát pouze v Telči. Střevíček vyrábí skláři v Novém Boru,“ dodala Křížková. Pořadatelé se inspirovali pohádkou Pyšná princezna, která byla v Telči natočena. „Filmová pohádka má letos výročí, proto jsme zařadili speciální soutěže. Soutěžící si tak budou moct odvézt i další ceny,“ prozradila Křížková. Klání bude možné sledovat online na webových stránkách www.vysilamezive.cz