Zavřená je trasa mezi Zašovicemi a Brtnicí, ke které tento týden navíc přibyla i uzavírka objížďky přes Kněžice. Kdo raději volil cestu severním směrem přes Kamenici, má rovněž smůlu. Kvůli opravě mostu najede navíc dvacet kilometrů.

„Jela jsem do Jihlavy přes Kamenici, jak jsem zvyklá. Narazila jsem ale na objížďku. Poctivě jsem ji komplikovaně objela, pak jsem se ale doslechla, že kdo je místní, Kamenicí projede,“ svěřila se řidička Anna z Třebíče.

Nejspíš má pravdu. Zkratku přes Kamenici ale legálně mohou využívat pouze autobusy linkové dopravy. Pro ostatní řidiče je vyznačená objízdná trasa přes Kameničku, Měřín a Řehořov. „Linková doprava může po místních komunikacích obcí. Úplná uzavírka potrvá do 11. října,“ potvrdil Eduard Fiala z jihlavského provozu krajské správy a údržby silnic.

Otevřeme dřív

U Zašovic dělníci pracují na napojení nově rozšířeného úseku vozovky do Brtnice. Kvůli tomu zůstane dosavadní objížďka přes Kněžice uzavřená do středy 5. srpna, do půlnoci. Nová objížďka řidiče posílá z Okříšek přes Heraltice a Opatov do Dlouhé Brtnice. Řidičům, kteří vyjíždějí z Třebíče, se nabízí jednodušší cesta rovnou po státní silnici z Červené Hospody směrem na křižovatku Kasárna.

Objížďky na trase přes Okříšky skončí v září, kdy stavební firma slibuje předčasné dokončení komunikace. „Za předpokladu příznivých povětrnostních podmínek předpokládáme dokončení stavebních prací a zprůjezdnění celé trasy v září. Děláme vše pro to, abychom předmětnou stavbu předali motoristům dříve, než je stanoveno ve smlouvě s krajem Vysočina,“ sdělil Martin Matuška ze společnosti Pražské silniční a vodohospodářské stavby. Podle smlouvy musí být stavba dokončena nejpozději 31. října 2009.

Zatímco řidiči na téhle trase si budou moci užívat volnou jízdu alespoň do té doby, než začne oprava dalšího úseku mezi Brtnicí a Přísekou, u Kamenice oprav ještě přibude.

Do konce září zavřeno

Už od 13. srpna se tam začne postupně opravovat povrch vozovky. V první etapě v úsecích Kamenice – křižovatka Radošov a Čechtín – Račerovice. Poté se stroje přesunou mezi Račerovice a Třebíč a do ostatních zbývajících úseků. Řidiče čekají komplikované objízdné trasy, proto bude lepší se celé trase až do konce září vyhnout.