Náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička (ODS) předpokládá, že budou problémy zejména na Znojemské ulici. „Předpokládáme tam extrémní nárůst dopravy. Určitě vzniknou kolizní situace i na křižovatce u City Parku,“ předpovídal v pátek dopoledne a přislíbil, že provoz budou korigovat policisté a strážníci.

Další dni už by měly být klidnější. „Doufám, že se první den podaří zvládnout, než se řidiči v Jihlavě přizpůsobí a najdou si alternativní objízdné trasy,“ podotkl náměstek.

V dopravních uzavírkách vidí i příležitost. Rodiče totiž mohou své děti doprovodit do školy pěšky, případně využít MHD. „Myslím, že od devíti let se může dítě učit samostatnosti a do školy, kterou má v docházkové vzdálenosti do deseti minut dojet MHD nebo dojít pěšky. Je to zdravé, ulice i přecházení přes silnice jsou v Jihlavě bezpečné,“ prohlásil.

Uzavírku využije také supermarket Terno na křižovatce a to k přestavbě interiéru prodejny. Bude tedy uzavřený. Čerpací stanice Tank ONO by měla fungovat, některé dni ale budou poněkud kritické. „V těch sedmi dnech se jedná asi o dva kolizní dni, kdy budou muset řidiči vjíždět a vyjíždět jedním směrem z ulice Rantířovské a pak Žižkovy. Může v tom být zmatek a stovky řidičů denně mohou přijet a být zmateni,“ řekl Laštovička, který však věří, že benzinka najde řešení, jak situaci zvládnout.