„Co jsem živ, rekonstrukci mostu nepamatuju, a to mi je šedesát let,“ zmínil rodák z Kamenice Lubomír Coufal. Oprava mostku, která spolkne bezmála čtyři miliony korun, bude krajskou správou a údržbou silnic dokončená v říjnu letošního roku.

Šoféry zvyklé jezdit směrem od Jihlavy na Třebíč právě přes Kamenici nyní navádí značená objízdná trasa přes Měřín.
Obcí by tak po objízdné trase měli projíždět pouze linkové autobusy a šoféři z blízkého okolí Kamenice. Přesto se některým obyvatelům trasa objížďky příliš nezamlouvá, na úzké silnici se objevují i nákladní vozy.

Bojí se o své děti

„Děti mají prázdniny, je to pro ně nebezpečné. Také se tu práší, skoro doma kvůli prachu ani nevětráme, a je tu hluk. Alespoň na objízdné trase mohli snížit povolenou rychlost,“ popsal společně se svou ženou každodenní život vedle objíždné trasy padesátiletý Luboš.

„Po objížďce by neměla velká auta vůbec jezdit. Je na ní špatná průjezdnost a mostek asi ani nemá tonáž na těžké vozy, podle mě na to není stavěný,“ upozornil čtyřiašedesátiletý Bohumír Vébr.

„Podfarskou ulicí projíždí pouze autobusy a místní osobní vozy. Některé obce v případě uzavírky nejsou průjezdné vůbec,“ zmínila starostka Kamenice Eva Jelenová.

Dočasně byly z kamenického náměstí přemístěny i autobusové zastávky. Autobusy nyní zastavují v takzvané podfarské ulici, na trase objížďky.

„Objízdná trasa se bude měnit, z důvodů dalších rekonstrukcí,“ dodala starostka. Na letošní srpen totiž chystá krajská správa a údržba silnic rekonstruovat také silnici druhé třídy od křižovatky ve směru na Řehořov a Věžnici až po začátek obce Kamenice. Rovněž v srpnu také počítá s opravou povrchu silnice z městyse směrem do Radošova.