Na jiných místech už to tak veselé není. Například Radkov u Telče je od dubna rozdělený na dvě poloviny kvůli zpackané opravě mostku přes potok. Stavební firma, která měla akci na starost, zkrachovala a práci nedokončila.

Řešení se našlo, je vybraná nová firma, ale řízení zatím stále běží. Pokud vše půjde hladce, patálie s výkopem uprostřed vsi skončí ještě letos. Komplikace to přineslo nejen Radkovským, ale hlavně obyvatelům nedalekých Strachoňovic, pro něž to znamená, že najednou třikrát více kilometrů než normálně. Aby v této části Jihlavska toho nebylo málo, dělá se nový most v sousední Černíči, i tam je uzavírka.

„Firma nastoupila v dubnu, dělníci vybagrovali díru, několik týdnů se pracovalo a konec. Stavba tak stojí skoro půl roku. Lidi to samozřejmě hodně štve. Podle mých informací se našla nová stavební firma, teď běží lhůta pro účastníky výběrového řízení. Pokud se nikdo neodvolá, začne se během října s dírou plné vody konečně něco dělat. Hotovo má být do konce roku. Otázkou je, jak do toho ještě zasáhne počasí,“ sdělil starosta Radkova Miroslav Mareček.


Zavřená je stále silnice z Telče na Studnice a Třešť, silnice z Jihlavy do Větrného Jeníkova, část Brtnice nebo průtah Kněžicemi. Se zdržením musí řidiči počítat v Jezdovicích, u kostelecké masny, v kosteleckém kopci nebo na křižovatce Kasárna na pomezí Jihlavska a Třebíčska.

Je lepší se vyhnout také dálnici D1, kde se pracuje na úseku mezi Humpolcem a Jihlavou. V místě se kvůli zúžení často stane nějaká dopravní nehoda. Tak jako ve středu 26. září, kdy se ve zúžení bouralo a řidiči v kolonách strávili i tři hodiny.

„Jela jsem zrovna autobusem z Prahy. Cesta byla v pohodě až za Humpolec, kde jsme čekali jeden a půl hodiny. Místo v pět jsem tak do Jihlavy dorazila o půl sedmé. Proto doporučuji se dálnici raději vyhnout,“ popsala svoji zkušenost studentka Lucie Nováková.

Na konec října se čeká také v krajském městě Vysočiny, tam mají být hotové například práce na Brněnském mostě a v Telečské ulici.