Právě o jejich existenci vedli dlouhou diskuzi jihlavští zastupitelé na svém pondělním zasedání. Jedním z jejich bodů bylo totiž schválení 2,5 milionu korun včetně DPH na vybudování veřejných toalet na Českém mlýně.

Výše částky za jejich vybudování se zastupitelům zdála moc vysoká, ale nakonec ji schválili. „Veřejné toalety za 2,5 milionu korun? Nemohlo by to být méně?,“ ptala se po vysvětlení náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO).

Ilustrační foto.
Ženu, která předávala dál pervitin, chytili při činu

V projektu velká část peněz padne na úpravu špatného terénu. „Bude se totiž muset vystavět pevná základová deska, na které bude stát typový kontejner. Počítá se i s vybudováním chodníků a parkovištěm,“ argumentoval náměstek primátora Radek Popelka (ANO).

V kontejneru budou dámské i pánské toalety. „Pořízení kontejneru vyjde na jeden milion korun. Druhý milion korun padne na přípravu infrastruktury,“ doplnila vedoucí odboru rozvoje města Alena Kottová.

Počítá se i s prostorem pro přebalování dětí. „Součástí bude i technická místnost. Vybavení bude muset být přikotveno kvůli možným vandalům,“ dodal Popelka. Nad buňkou by měla být železobetonová deska, která by vrhala stín na posezení pod ním.

Desátý ročník Brtnických kovadlin přilákal do klášterní zahrady v Brtnici stovky návštěvníků. Na připravených stanovištích kováři tvořily díla na téma "pomocníci člověka", které poté mohli lidé hodnotit. Soutěž byla doplněná také o výstavu kovaných soch a
Lidé se k černému řemeslu vracejí

Na toalety si ale budeme muset počkat. „Letos se to už nedá stihnout,“ dodal na závěr Popelka.