Nová zastávka Dvořákova bude stát před Manažerskou akademií, nedaleko křižovatky ulic Jiráskova, Dvořákova a Vrchlického.

Zastávka má pomoci sídlišti U Pivovaru, severní části centra, středním školám v okolí a do budoucna i Horácké aréně.

„Vzdálenost mezi stávajícími sousedními zastávkami, Seifertova a Vysoká škola polytechnická, se tak z dnešních zhruba osm set padesáti metrů rozdělí na dva přibližně stejně dlouhé úseky,“ sdělil mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Městská hromadná doprava v Jihlavě.
MHD v Jihlavě posílí. Na návrat noční linky ale mohou lidé zatím zapomenout

Východní zastávka, tedy ta ve směru k vysoké škole, fungovala loni v létě jako provizorní a osvědčila se.

Natrvalo vznikne při přeložce vodovodu v lokalitě. Bude se totiž také opravovat povrch silnice a při té příležitosti dělníci vybudují nástupní hranu včetně povrchu zastávkového zálivu, dojde i k úpravě prostoru nevyužívaného slepého ramena křižovatky.

Mapka nové zastávky, jak byla přiložena k materiálům pro jihlavské zastupitele.Mapka nové zastávky, jak byla přiložena k materiálům pro jihlavské zastupitele.Zdroj: Město Jihlava

Vlastní nástupiště včetně úprav nároží křižovatky ulic Jana Masaryka a Dvořákova pak vznikne buď v rámci revitalizace Smetanových sadů, anebo samostatně, jinými slovy v roce 2025 nebo 2026. Odhadované náklady jsou milion a půl korun. Zastávka na opačné straně se zatím připravuje pouze projekčně.

Nový parciální trolejbus v Jihlavě.
Nová trať v Jihlavě. Trolejbusy pojedou od Cityparku k záchytnému parkovišti

Jihlavané se nemohou shodnout, jestli je vznik této zastávky dobrý nebo špatný nápad. Některým se hodí, jiní si budou muset připlatit, některé druhy jízdného na MHD totiž počítají cenu podle projetých zastávek.

„Rychlejší bude vystoupit u VŠPJ, než to spoj objede, pěšky v tomto místě budu rychleji,“ usoudil Marek Řezáč a navrhl zaměřit pozornost na zastávky, kde je opravdu velká docházková vzdálenost.