Areál bude primárně pro základní a mateřskou školu, o prázdninách bude ale sloužit spolkům. „Bude tam hřiště s rozměrem dvacet na čtyřicet metrů, se sítěmi a s umělým povrchem, tartanem. Vedle bude padesátimetrová dráha s doskočištěm pro skok daleký,“ popisuje starosta Ivan Sehnal s tím, že více než čtyři miliony pokryla dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.

Obecní úřad nyní řeší, jaké bude na hřišti správcovství a jak bude zamčené. „Nesmí to být tak, že jsme postavili areál a sportovci se tam nedostanou,“ uvědomuje si starosta. Pro dospělé ale bude od září k dispozici až večer. „Družina u základní školy funguje do půl páté, tak předpokládám, že od sedmi do čtyř hodin bude hřiště využívat základní a mateřská škola, následně by hřiště bylo přístupné pro spolky a organizace,“ potvrzuje Ivan Sehnal.

Na hřiště klidně pustí i partu kamarádů, ale je potřeba stanovit řád. „To aby se nestalo, že nám někdo poví, on to Franta před dvěma dny rozbil, říkal mi to v hospodě u piva. Já to nebyl,“ říká v nadsázce starosta.

Podle něj bude hřiště vhodné třeba i pro malé fotbalisty, pro které není ideální jít po dešti na trávník. „Děti tam mohou na podzim při hezkém počasí jít a v tělocvičně se nebude muset topit a svítit,“ představuje si starosta a zdůrazňuje, že jde o hřiště pro děti. „Aby konečně odložily ty mobily,“ říká.

Hřiště je připravené i pro instalaci osvětlení, to se ale letos určitě nestihne. „Projektanti to musí zpracovat, aby hřiště bylo řádně nasvícené a bezpečné. Nedovedu si představit, že bychom si tam dali dva devítimetrové sloupy a na ně halogen,“ uzavírá s úsměvem hlava obce.