O mateřské centrum je nyní v Dolní Cerekvi velký zájem. „Maminka, která měla centrum na starost a neměla už na ně čas, několikrát oslovila mě a mou kamarádku Jaroslavu Pavelkovou, jestli bychom nechtěly pokračovat v její práci. Jsme na mateřské dovolené a když nám odrostly naše mladší děti, tak jsem si řekly, že do toho půjdeme," řekla Lenka Dvořáková, která má nyní centrum na starost.

Menší místnost v budově zdravotního střediska bylo potřeba vyklidit, uklidit, vymalovat a pořídit nové vybavení. Maminky z dotací, které získaly od kraje a od obce, nakoupily nový koberec, komody, židle a hračky. „Daly jsme se do modernizace na podzim. Na zeď jsme samy namalovaly veselé obrázky pohádkových postaviček. Je to menší místnost, vejde se tam asi tak pět maminek s dětmi. I mimo oficiální hodiny si tam může kdokoliv přijít pohrát," dodala Dvořáková. S úpravami v mateřském centru pomáhala také obec.

V mateřském centru je na výběr několik aktivit. Rodiče s dětmi do pěti let mohou tvořit, zpívat, říkat básničky, mohou si hrát. K dispozici mají skluzavku, tunel, hudební nástroje. „Do budoucna plánujeme i nějaké kurzy pro dospělé, třeba háčkování čepiček. Uvidíme dle zájmu," uzavřela Dvořáková.

ZUZANA MUSILOVÁ