Jde o novou jihlavskou lokalitu v Horním Kosově, které se říká Rezidence Kaskáda.

Rezidence se nachází na západní periferii města, tato lokalita v současné době zažívá největší stavební boom v krajském městě vůbec.

Na základní kámen osmi nových řadových domů poklepali minulý týden ve středu zástupci společnosti Starkon. Jde pouze o vybudování první etapy. „V této chvíli už probíhají zemní práce. Počítá se s tím, že dokončení veškerých stavebních prací proběhne během listopadu příštího roku. Domy budou připraveny k nastěhování novým majitelům před koncem roku," vysvětlil stavbyvedoucí společnosti Starkon Václav Ondráček.

V této části Residence Kaskáda etapě „D", bude vybudováno celkem 22 řadových domů, jejichž výstavba bude probíhat v celkem třech etapách. Po dokončení první by na ni měly volně navázat další dvě.

„Projekty těchto domů jsou identické a jsou v nich zohledněny veškeré současné požadavky na komfortní bydlení. Kromě moderního vzhledu a standardního designu budou objekty nabízeny i v nadstandardním stavebně-technickém provedení," vyjádřil se David Kratochvíl, vedoucí oddělení marketingu a komunikace společnosti Starkon s tím, že velký důraz investor klade především na energetické požadavky.

„Tento nabízený koncept moderního a energeticky nenáročného domu podtrhuje i v základním standardu nabízený zdroj vytápění a chlazení pomocí tepelného čerpadla," uzavřel mluvčí David Kratochvíl.