„Sobotní program zpestří slavností otevření nové knihovny. Následovat bude povídání o knize o obci, obecních symbolech, kostelním zvonu, městečku a o jednom poutavém mordu u Rýbrcoulu. Součástí bude také výstava fotografií a výstava Radka Dvořáka s názvem S čím si hráli nejen naši tatínkové,“ pozvala na jeníkovskou pouť starostka Martina Lisová.

Nová kniha vzniká především díky kronikářce městyse Libuši Stejskalové. Do mapování historie obce se mohou zapojit ale i další zájemci. „Pokud mají lidé doma jakékoli materiály, jako jsou fotky, dopisy, obrázky a předměty, které by nám mohly pomoci a o které by se rádi podělili, mohou je vzít s sebou na akci. My si je zdokumentujeme a zase vrátíme majitelům,“ vyzvala ke spolupráci Lisová.

Jeníkovští se také seznámí s novými obecními symboly, které už oficiálně posvětil Podvýbor pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Vznikly na základě návrhu heraldika Jana Tejkala. „Městys disponuje historickým znakem, jehož podoba je známa z pečetí a razítek. V tuto chvíli byla zadána výroba praporu a dalších symbolických předmětů. Na základě schváleného znaku budeme moci začít připravovat také hasičský prapor,“ doplnila k tomu jeníkovská starostka.

Obec na celý pouťový víkend připravila bohatý program. Děti se mohou těšit na divadlo, na veselé tvoření, skautský program a nábor anebo kejkle Kašpara Kuby. Pro mladé a věčně mladé jsou nachystány dvě pouťové zábavy pod širým nebem. V pátek zahrají Zadáci a Vigo, v sobotu Barakuda a Pumpa Rock. Vstupné je 150 za dne, 200 korun za oba dny.

Senioři mohou zavítat na dva koncerty dechovky. V sobotu zahraje Libkovanka a v neděli Rebelka. „V neděli najdete na nádvoří i v zámku tradiční jarmark, výstavu modelů letadel Milana Doležala a v odpoledních hodinách bude výjimečně otevřena také výstava Jiřího Palána ve věži kostela,“ zmínila další body programu Lisová.

Vstupné na všechny akce kromě zábavy je dobrovolné a bude věnováno na tvorbu knihy o městysi. Připraveno je i bohaté občerstvení, chybět nebudou grilované speciality.