Přípravy začaly již prvního května odpoledne, do oprav se ale dělníci dali až s příchodem tmy. „Místo poruchy bylo přesně vytyčeno našimi zkušenými pátrači. Pro odhalení potrubí bylo nutné počkat do pozdních večerních hodin, kdy klesá spotřeba vody na minimum,“ popsal Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy.

Po půlnoci tak přišla ke slovu první kontrola poruchy na potrubí. „Zjistilo se, že je zde vytlačené olověné těsnění v hrdle ve spoji litinového potrubí. Pro vysoký tlak v potrubí bylo nutné uzavřít přívod vody do Jihlavy, aby bylo možné provést opravu,“ řekl k dalšímu postupu prací Málek. Zatímco byla část krajského města Vysočiny bez vody, dělníci odkryly potrubí ze všech stran, očistili ho a následně osadili stop spojku, která znovu utěsnila spoj. Pekárnu a nemocnici přitom zásobovala společnost VAS, dodala pět cisteren vody.

Vše se nakonec podařilo opravit v rekordním čase a bez větších problémů. Kolem páté hodiny ranní už v odstavené části města opět tekla voda. Jedinou komplikací tak nakonec byla porucha, která nastala nečekaně v sobotu ráno na vodovodním řadu na Fibichově ulici v Jihlavě. „Někteří naši pracovníci museli ještě dopoledne opravovat tuto poruchu místo plánovaného odpočinku před noční akcí,“ sdělil Málek a závěrem všem poděkoval.