„Centrum bude otevřené od pondělí do čtvrtka od 8.30 do 17 hodin. Po tuto dobu může kdokoli přijít s dětmi na kávu, čaj nebo si jenom posedět. Po celou dobu bude k dispozici materiál na vytvoření handmade výrobků, které se budou prodávat na různých akcích," uvedla ředitelka Nadačního fondu Šťastná hvězda Alena Skovajsová. Výtěžek bude použit k nákupu potřebných věcí do nemocnic, pro nemocné či postižené děti a podobně.

„Pátek je určený pro besedy, přednášky, různá setkání a jeho zaměření bude vždy předem oznámeno," dodala Skovajsová.

ANGLIČTINA HROU

Co se týče dalšího programu, tak na pondělní dopoledne je naplánovaná fimo dílna, úterní a středeční odpoledne zabírá pohybová a taneční průprava. Ve středu dopoledne se bude konat cvičení s dětmi v šátku či v nosítku a čtvrteční dopoledne bude zarezervováno za účelem cvičení pro maminky s dětmi. Ve čtvrtek odpoledne se děti budou učit anglicky.

„Každý měsíc bude připraveno hvězdičkování s osobností. To znamená, že se bude zpívat, tvořit a besedovat," uzavřela Skovajsová.

Prostory pro centrum věnovala Blanka Dvorníková. Kdo by měl zájem finančně podpořit nově vznikající centrum, může poslat peníze na účet nadace s číslem 2600559616/2010 a do zpráv pro příjemce napsat, že jde o dar na vybavení centra.

Pomáhat nově vzniklému centru bude například i akce s názvem Jihlavský půlmaraton, který se v krajské metropoli uskuteční v sobotu 11. září. „Rodinný běh pomůže ne jednomu dítěti, ale všem dětem a jejich rodičům z Jihlavy a okolí. Výtěžek pomůže vybavit nové centrum," dodala Skovajsová.

POHLÍDÁNÍ DĚTÍ

Manažerkou nového centra Hvězdička je Jitka Ficková. „Lidé budou moci přijít také jen tak na kávu, nebo tam bude možnost nechat si pohlídat dítě. Například, když si maminka bude chtít zajít ke kadeřnici," doplnila další zajímavou informaci mladá maminka Jitka Ficková.