Ty se uskuteční v termínu 10. a 11. října. V Jihlavě se o 37 míst v zastupitelstvu uchází 417 kandidátů ze 12 volebních stran.

Počet volebních stran v Jihlavě je stejný jako před čtyřmi lety. I tehdy o křesla zastupitelů usilovali kandidáti ze dvanácti politických uskupení. „Nyní bude následovat kontrola a doplnění neúplných listin, teprve poté dojde k registraci volebních stran. Definitivní seznam bude k dispozici 23. srpna," podotkl k tématu mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

Jihlavský magistrát přijal kandidátky ze všech obcí ve své rozšířené působnosti, tedy ze 49 obcí. Celkem tedy došlo 182 kandidátních listin, na kterých je zaznamenáno 1 346 kandidátů a kandidátek do lavic v obecních zastupitelstvech. „Nestalo se, že by v některé z obcí nikdo nepodal kandidátku," konstatovala pracovnice kanceláře tajemníka Jana Škrdlová. Nepodání kandidátky by znamenalo, že by se v obci volby nekonaly a do doby náhradního termínu voleb by obec vedl stát prostřednictvím správce.

V Telči jde do boje o křesla zastupitelů celkem 8 politických stran, v roce 2010 jich bylo 7. Zastupitelstvo v Telči čítá 21 členů. Do správního obvodu Telče spadá 45 obcí, které letos podaly celkem 224 kandidátních listin.