Klasické pólo se hraje na koních a tým má čtyři členy. Pro variantu na kolech jich stačí o jednoho méně. Nejdříve tak bylo potřeba dát dohromady šest zájemců o hru. První trojice byla známá hned, na své soupeře si ale museli počkat, moderátor několikrát zopakoval výzvu, než se tři odvážlivci našli.

Zdroj: Deník/Martin Singr

Hra pak byla hlavně o zábavě. Ukázalo se, že ovládat skládací kolo, a k tomu ještě palicí odrážet míček směrem k brance soupeře, není úplně jednoduché. Sem tam se někdo trefil míčem do vlastního předního kola nebo ve přemíře snahy havaroval. Hrálo se však na trávě, a tak k žádným větším zraněním nedošlo. „Vypadá to, že už někdy hráli,“ zaznělo s úsměvem na adresu týmu, který se zaregistroval jako první, od soupeřů.

Festival Cyklospeciality v Jihlavě provázelo povedené počasí a skvělá atmosféra, ke které dopomohlo i republikové mistrovství "skládaček". Všichni se během dne jen usmívali.
Republikové mistrovství "skládaček" v Jihlavě okořenil hrůzostrašný pád

Klání s úsměvem sledoval i bývalý primátor Jaroslav Vymazal, jehož kladný vztah k cyklistice je veřejnosti známý. „O tom, že se bude hrát pólo, jsem vůbec nevěděl, ale vidíte, jak se hráči baví a o tom to je. Brompton je obrovská komunita,“ ocenil. Těšilo ho, že festival Cyklospeciality přinesl do Českého mlýna pohodovou atmosféru, všichni se usmívali.