Prodávající udělají díky blešáku průvan ve svých skříních, komorách, pod postelemi, na půdách či v garážích. Najít mohou spoustu věcí, které je škoda vyhodit a dalším lidem mohou ještě velmi dobře posloužit.

V sobotu se bleší trh konal v jihlavském Divadle otevřených dveří. Kromě oblečení se tu prodávaly i šperky, knihy nebo nádobí. Koupit si něco pěkného sem přišla Klára Dvorská.

„Zatím to tu jen tak okukuji. Chodím sem pravidelně a vždycky ulovím něco pěkného. Dobré je, že je to za pár kaček, a to, že třeba mikinu už někdo nosil, mi vůbec nevadí. Stejně ji dám ještě před nošením vyprat, i když musím říct, že tu většina lidí prodává věci v opravdu pěkném stavu," vyjádřila se Dvorská.

Ta si s sebou nakonec odnesla náušnice z drátků a teplý svetr. „Bude se mi hodit, až přijde ta zima," usmála se Dvorská.

Nedělní bleší trh se pro změnu konal v jihlavském klubu Soul a jmenoval se Soulbazar. Tentokrát proběhl již počtvrté. Mezi prodávajícími byla Jarka Rojková, která na jihlavské bleší trhy chodí prodávat pravidelně. A to především proto, že se jí doma s dcerou kupí oblečení. „Všechno neunosíme, takže si myslím, že to je dobrá šance, jak se toho za pár kaček zbavit a ještě to prospěje ostatním. Co uvážím, že už nikdy neobleču, tak sbalím do tašky, donesu, a prodám," usmála se Rojková. Krom oblečení nabízí i boty, šperky a další doplňky. Jak potvrdila, mezi lidmi se stávají jihlavské bleší trhy stále populárnější. „Lidí chodí více, protože ze začátku se ani nedělala tak velká reklama, teď už je to lepší," dodala Rojková.

S návštěvností je spokojená i spoluprovozovatelka Soulbazaru Andrea Warsztocká. „Každá z žen má ve skříni určitě spoustu oblečení a neví, co s ním, tak jsme se rozhodli uspořádat Soulbazar. Trh se chytil skvěle, ze začátku sem chodilo jenom pár lidí, teď už se to rozkřiklo a je to čím dál lepší," zhodnotila Warsztocká. Uspořádat bleší trh podle ní není náročné. „Stačí nám napsat e-mail a přijít hodinu předtím, než se trh otevře veřejnosti, aby se stihlo vše pořádně nachystat," přiblížila spoluprovozovatelka.