Firma P-team funguje teprve od ledna, ale už teď mohou rodiče vybírat z celkem šestadvaceti chůviček. „Začala jsem už v loňském roce, ale dlouho trvalo, než jsme všechny chůvičky zaškolili. U nás si rodiče mohou objednat službu jako péče o dítě u nich doma nebo přímo v našich registrovaných místech, což jsou většinou bydliště chůviček. Služba nemusí být jednorázová, chůva může do rodiny docházet čtvrtletně, pololetně, prostě jak je potřeba," vyjádřila se Kateřina Vašků.

Každá z šestadvaceti chůviček má jiný časový rozvrh a vědomosti, rodiče si proto mohou sami vybrat, která z chův jim bude nejlépe vyhovovat. „Chůvy navíc musejí mít vzdělání, které je nějakým způsobem vztaženo k dětem,  také mají kurz první pomoci a prošly čtyřkolovým školením," doplnila Vašků s tím, že hodina stojí od osmdesáti do 160 korun. „Záleží, co rodiče požadují," doplnila majitelka firmy.

Jednou z chův P-teamu je Ivana Konířová. „Chůvičku jsem se rozhodla dělat z toho důvodu, že mě baví práce s dětmi. Je to zajímavé, protože děti jsou různorodé, žádné není stejné a každé potřebuje jiný přístup," řekla Konířová.

Hlídací firma se rodičům více přiblížila uplynulou sobotu, kdy v jihlavské restauraci Na Hradbách pořádala akci s názvem Hračkování. Rodiče, ale zejména děti, si mohli vyzkoušet různé montessori hračky a montessori způsoby výuky. „Chtěli jsme rodičům ukázat, jak mohou k dětem přistupovat jinak. Jinak, to znamená že jde o to, aby se dítě vyvíjelo jako osobnost. Montessori hračky přispívají k tomu, aby ukázaly, co v dítěti je. Nikdo mu neříká, co má dělat nebo jak to má dělat, na všechno si dítko přichází samo a je dobré, aby k tomu tak přistupovali i rodiče," přiblížila  Vašků.

Všechny hračky, které byly dětem na Hračkování k dispozici, vyráběly sami chůvičky, což jim zabralo asi dva a půl měsíce. „Všechny hračky jsou na principu montessori. Je tady například hmatová stěna, do které dítko strčí ručičky a musí hmatem poznat dvě stejné věci. Další stůl se věnuje pracovním listům, které rozvíjí práci s tužkou, každý koutek je zaměřený na jinou rozvojovou činnost dítěte," uzavřela majitelka hlídací firmy.