O nejlepší stavbu z vlnité lepenky se letos utkalo celkem jednatřicet středních škol se zaměřením na stavebnictví z České republiky a Slovenska. „Do národních finálových kol z těchto dvou států postoupí šestice nejlepších staveb z každé země. Z nich následně vzejde osm soutěžních týmů, které si to rozdají v mezinárodním superfinále v Ostravě," dodávají pořadatelé. 

O nejlepší stavbu z vlnité lepenky se utká třiatřicet středních škol se zaměřením na stavebnictví z Česka a Slovenska. Foto je z minulých ročníků soutěží.
Nejvyšší mrakodrap Evropy chtějí postavit v Jihlavě. Zatím vznikly tyto skvosty

Nejlepší soutěžící si rozdělí ceny v hodnotě 134 tisíc korun. „Chceme u studentů středních škol ale hlavně podporovat a prohlubovat vztah ke stavařskému řemeslu, rozvíjet jejich kreativitu a vzájemnou spolupráci,“ dodává Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK. Vítěz superfinále pak získá pětadvacet tisíc korun a novinkou bude také Cena veřejnosti.

Hlavním zdrojem pro výrobu modelů je vlnitá lepenka, která je považována za ekologický, udržitelný a tvárný druh materiálu. Odborná porota bude na soutěžních stavbách posuzovat především originální nápad, neotřelou myšlenku, invenci a moderní přístup.