Vznikla totiž interaktivní mapová aplikace nazvaná Mapa Nouzového Stavu. Její součástí je i mapa restaurací, které zajišťují rozvoz jídla nebo okénkový prodej. „Do té se mohou provozovatelé registrovat přes jednoduchý formulář,“ uvedl mluvčí Jihlavy Radovan Daněk.

Interaktivní mapa má pomoci obyvatelům s orientací v omezených veřejných i soukromých institucích či areálech.

„Na stánkách www.jihlava.cz/nouzovystav lidé naleznou pět map, ve kterých jsou přehledně s kontakty a poznámkami vidět aktuální stavy restaurací, obchodních center, MHD i úřadů, kulturních center, sportovišť a poskytovatelů sociálních služeb či zdravotnických zařízení. To vše s aktuálními informacemi podle posledních nařízení vlády,“ upřesnil jihlavský mluvčí.

Rouška. Ilustrační foto.
Lékařům chybějí respirátory, někteří chtějí zavřít ordinace. Vyrobíte roušku?

Mapa však neustále prochází vývojem, ke kterému se mohou přidat i samotní provozovatelé či ředitelé jednotlivých institucí a areálů.

Pro podrobnější informace popřípadě tipy na další pomoc či poznatky, které by na stránce neměly chybět, můžou lidé napsat na adresu redakce@jihlava-city.cz.

„Mapy bohužel nelze otevřít ve starých internetových prohlížečích jako je Internet Explorer 11 a starší,“ upozorňuje Daněk. Jde to ovšem na přenosných zařízeních, jako jsou mobilní telefony a tablety.