„Zastávky připravujeme ve spolupráci s Krajem Vysočina, jedná se o dvě nové zastávky pro meziměstskou dopravu naproti bráně Matky Boží. Jejich vybudováním se zkrátí doba jízdy cestujícím z nebo do centra města," vyjádřil se náměstek jihlavského primátora pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal (ODS).

Podle něj lze navíc od vybudování těchto zastávek očekávat oživení ulice Matky Boží, kudy cestující zřejmě budou více chodit.

HNED V CENTRU

Novou zastávku vítá i Jaroslav Dobeš, který pravidelně dojíždí za prací z jedné z vesnic na Jihlavsku, 
a to do centra města. „My, co dojíždíme do centra, nemáme žádnou možnost někde poblíž vystoupit. Zastávky autobusů jsou na Brněnském kopci nebo na Slunci, ale to je poměrně daleko," řekl Dobeš. Že budou nové zastávky překážkou plynulosti dopravy 
v těchto místech náměstek primátora odmítá. „Navrhované technické řešení by nemělo mít zásadní vliv 
na plynulý provoz, neměl by to být problém," poznamenal Vymazal.

Dodal, že navíc v horizontu čtyř let dojde v Jihlavě k odklonu tranzitní dopravy z centra města, a to vybudováním nového úseku vnitřního městského obchvatu. Tím by se Hradební ulice měla stát, co se týče aut, méně frekventovanou.

Kromě těchto dvou zastávek radnice plánuje vybudovat rovněž zastávku městské hromadné dopravy naproti Dělnickému domu ve směru z centra.

„Jde o obnovení této zastávky, protože ta tam historicky byla. Víte, že máme zastávku směrem do centra, ale nemáme protilehlou, 
tu budeme realizovat jako město ještě v letošním roce. Vznikne v Žižkově ulici 
v místech, kde je nyní kadeřnictví. Dojde k přeložení chodníku a přibude tam více zeleně," přiblížil náměstek pro oblast dopravy.

MALÝ TERMINÁL

Další novinkou, kterou město ve spolupráci s Krajem Vysočina plánuje, je vystavět menší dopravní terminál ve Starých Horách.

„Vedle centrálního dopravního terminálu budou vznikat také dopravní terminály menší, jeden z nich bude právě ve Starých Horách tam, jak je nyní točna trolejbusů. Vznikne tam přestupní stanice na linkové autobusy a také přestupní stanice na vlak. Máme tam v plánu i nové chodníky a cyklostezku," přiblížil Vymazal. Doplnil, že tento terminál by měl vzniknout někdy v průběhu příštího roku.