„Jednoduchý a přehledný. Tak by se dal popsat orientační systém v jihlavské nemocnici, který se právě v těchto dnech instaluje. Pacienti by tak měli snadno najít, co potřebují. Postupně by se měly cedule vyměnit ve všech pavilonech a chodbách," poznamenala k novinkám v jihlavské nemocnici tisková mluvčí Monika Zachrlová.

Závěsný orientační systém se během posledních několik měsíců objevil v celém areálu nemocnice. Pacienti ho uvidí už při vstupu hlavním vchodem do nemocnice a také na hlavní chodbě spojující interní a gynekologicko-porodnický pavilon. Nainstalovaný je už zhruba v polovině areálu.

Inspirace na přehledný systém vznikla v zahraničí. Podobné cedule mají v nemocnici v Hamburku: „Stejný systém by u nás vyšel na stovky tisíc korun, proto jsme se do díla pustili sami s pomocí místního zhotovitele. Podařilo se sehnat materiál, polepy, závěsná lanka a venkovní sloupky a cedule jsme si nechali vyrobit u nás na Vysočině. Celé nás to díky tomu vyjde několikanásobně levněji," vysvětluje vedoucí ICT jihlavské nemocnice David Zažímal.

Teď je v plánu oprava orientačního systému v interním pavilonu. Ten čeká také kompletní rekonstrukce. Nejbližší velkou opravou je zateplení diagnostického pavilonu.