„Není to poprvé, kdy je tento rybník bez vody a nikdy to moc velký vliv na zájem o náš kemp nemělo. Když se lidé chtěli vykoupat, prostě si zajeli jinam. Zatím nám kvůli tomu nikdo ubytování neodřekl. My ale určitě budeme všechny informovat o tom, jaký je aktuální stav, aby si lidé měli čas rozmyslet, jestli k nám přijedou, nebo ne. Přece jen je rybník s krásnou okolní přírodou tahákem pro turisty,“ řekl k tomu Eduard Jakwerth, který má kemp na starosti.

V současné době je rybník téměř prázdný, zbylo jenom malé jezírko uprostřed. „Určitě by bylo dobré, kdyby se práce zbytečně neodkládaly a podařilo se rybník opět co nejdříve uvést do původního stavu,“ doplnil Jakwerth.

Po vypuštění vodní plochy by měly přijít na řadu další práce. V zimě by se měly vybudovat hrázky v přítokové části, aby zdejší cenná rašelinná a mokřadní společenstva v příštím roce co nejméně vysychala. Budou také probíhat přípravné práce potřebné k vlastní rekonstrukci hráze. Příští rok by měla pak proběhnout rekonstrukce hráze s tím, že se na podzim začne rybník opět napouštět.

Osud rybníka teď velmi zajímá lidi z Řásné i celého Jihlavska. Aktivní jsou stále iniciátoři petice, kteří nesouhlasí s celou stavební akcí i způsobem jejího provedení.