Námětem děje je skutečná událost. Ústřední postavou je narkomanka, která zjistí, že je těhotná a rozhodne se vymanit z drogové závislosti. Druhé téma příběhu je pak o ženě, která na prahu čtyřicítky touží po dítěti, ale její muž je gambler. Do děje pak vstoupí i rocker, o kterém si všichni myslí, že má všechno. „Nebude to běžný film, chceme poukázat na záležitosti jako drogová závislost, gamblerství, osamělost. V závěru ale dáme naději, že se dá zvládnout všechno. Ale není to červená knihovna, je to trochu drsnější,“ prozradila autorka knižní předlohy Simona Votyová.

Film vzniká zejména v prostorech Hospodářského dvora v Bohuslavicích na Jihlavsku, který doporučila Alena Skovajsová z Nadačního fondu Šťastná hvězda. „Toto místo má svou atmosféru a kouzlo,“ podotkla a ředitelka Marie Brunnerová dodala, že je natáčení filmu pro Hospodářský dvůr pocta a vítané zviditelnění. Některé záběry však vznikají i v krajském městě Vysočiny, v Praze nebo v Ostravě.

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková čeká 12. srpna 2019 na jednání jihlavského okresního soudu.
V kauze Aleny Vitáskové vypovídali bývalí místopředsedové ERÚ

Prostředí Vysočiny si nemohli vynachválit ani dvě největší hvězdy pondělního natáčení – Barbora Seidlová a David Kraus. „Moc se mi tady líbí. Právě jsem se vrátila z dovolené z Kréty a jak jsem přijížděla, celou dobu jsem se divila, jak máme nádhernou krajinu,“ uvedla známá herečka.

„Přijeli jsme z Prahy, která je přes léto k ničemu, je neprůjezdná a tady je krásně, tady bych si klidně dal pár dní,“ líčil s nadšením herec.

Sám David Kraus se ale považuje spíše za muzikanta, i proto se mu jeho role líbí. „Je to rozevlátý, bohémský rocker, což je mi trošku podobný a pak se to zásadně změní. Rockera si asi zahraji poprvé a naposled,“ usmál se. Oba se svorně těší na natáčení, které potrvá celý rok, autoři totiž odmítají natáčet letní scény v zimě a naopak, jak se to někdy dělá.

A prostředí se líbí i režisérovi Ivo Macharáčkovi. „Vysočina je krásná, malebná. I když náš film je o složitých životních situacích, Vysočina tam dodá trochu poetiky, poezie a romantiky, což potřebujeme,“ vysvětlil. Natáčení dalších filmů v tomto regionu se rozhodně bránit nebude.